Hormony a jejich vliv na hubnutí

Nedaří se ti zhubnout, přestože máš jasně daný cíl, který svědomitě následuješ? Jíš zdravě a podle zásad protizánětlivé stravy, pečuješ o svůj mikrobiom, dodáváš dostatečné množství živin svým buňkám a úspěchy se nedostavují? V tom případě doporučuji endokrinologické vyšetření. Je možné, že máš poruchu regulace hormonů, kterou lze cíleně léčit.

To, že hormony hrají v životě člověka velmi důležitou roli, je ti určitě známo. Víš ale, že vzájemná spolupráce a koncentrace různých hormonů ovlivňuje i tvou hmotnost?

Podezření na hormonální potíže padne vcelku rychle, pokud máš všechny dříve zmiňované důvody dobře pokryté. Může jít ale také o kombinaci vlivů, které se navíc vzájemně ovlivňují. V tom případě člověk přikládá vinu spíše běžně známým věcem jako je například strava či nedostatek pohybu. To, že by mohl být zakopaný pes i v hormonech, ho často nenapadne.

ebook 6 důvodů proč se ti nedaří zhubnout – hormony

Hormonální rovnováha je pro hubnutí zásadní

V souvislosti s hubnutím jsou nejdůležitější hormony štítné žlázy, pohlavní hormony a hormony nadledvinek.

Chceš se dozvědět více o těchto specifických hormonech a o tom, jak souvisejí s hubnutím? Tento článek je pouhým úryvkem z ebooku 6 důvodů, proč se ti nedaří zhubnout. Zaujal tě jeho obsah? Zajímá tě problematika hubnutí a zdravého životního stylu?

Stáhni si ZDARMA kompletní ebook ZDE.

Jak podpořit stabilizaci hormonů?

 • Preventivně se vyhýbej parabenům a dalším látkám, které se chovají podobně jako pohlavní hormony – jsou většinou obsaženy v kosmetických výrobcích (mastičky, krémy, šampóny, mýdla, …) a jsou podobné estrogenu.
 • U mužů vede zvýšený příjem estrogenů ke zvyšování tukových zásob a k tomu, že jejich tělo nabývá ženských tvarů. Doporučuji významně omezit konzumaci piva a whisky, které jsou na estrogeny bohaté!
 • Pokud čelíš permanentnímu stresu, nauč se mentální uvolňovací techniky, které ti pomohou vyrovnávat se se stresem snáze. Stres negativně ovlivňuje nadledvinky, které reagují nadprodukcí hormonu kortizolu, jehož přebytek v těle způsobuje další problémy. I kvůli stresu totiž dochází k nadměrnému ukládání tuků a to hlavně v oblasti břicha.
 • Kde se vzal MitoLife?

 • Doporučuji ze sortimentu MitoLife

  Balíček vyživující

  Doplnění důležitých minerálů, vitamínů a stopových prvků nezbytných pro zdraví organismu na úrovni buněk.

  detail produktu

  Pro Em San

  Nejlepší probiotika v Evropě. 31 kmenů neobsahuje žádný jiný probiotický produkt.

  detail produktu

  Test potravinové intolerance Pro Immun Basic

  Otestujte svůj organismus pomocí testu potravinové intolerance na základních 44 potravin.

  detail produktu
 • ZÍSKEJ PEVNÉ ZDRAVÍ A ŠTÍHLOU POSTAVU!

  Odhal 6 důvodů, které narušují zdraví organismu a tím brání hubnutí.

 • MitoLife na FB

 • Nejčtenější příspěvky

 • Rubriky