Hormony a jejich vliv na hubnutí

Nedaří se ti zhubnout, přestože máš jasně daný cíl, který svědomitě následuješ? Jíš zdravě a podle zásad protizánětlivé stravy, pečuješ o svůj mikrobiom, dodáváš dostatečné množství živin svým buňkám a úspěchy se nedostavují? V tom případě doporučuji endokrinologické vyšetření. Je možné, že máš poruchu regulace hormonů, kterou lze cíleně léčit.

To, že hormony hrají v životě člověka velmi důležitou roli, je ti určitě známo. Víš ale, že vzájemná spolupráce a koncentrace různých hormonů ovlivňuje i tvou hmotnost?

Podezření na hormonální potíže padne vcelku rychle, pokud máš všechny dříve zmiňované důvody dobře pokryté. Může jít ale také o kombinaci vlivů, které se navíc vzájemně ovlivňují. V tom případě člověk přikládá vinu spíše běžně známým věcem jako je například strava či nedostatek pohybu. To, že by mohl být zakopaný pes i v hormonech, ho často nenapadne.

ebook 6 důvodů proč se ti nedaří zhubnout – hormony

Hormonální rovnováha je pro hubnutí zásadní

V souvislosti s hubnutím jsou nejdůležitější hormony štítné žlázy, pohlavní hormony a hormony nadledvinek.

Chceš se dozvědět více o těchto specifických hormonech a o tom, jak souvisejí s hubnutím? Tento článek je pouhým úryvkem z ebooku 6 důvodů, proč se ti nedaří zhubnout. Zaujal tě jeho obsah? Zajímá tě problematika hubnutí a zdravého životního stylu?

Stáhni si ZDARMA kompletní ebook ZDE.

Jak podpořit stabilizaci hormonů?

  • Preventivně se vyhýbej parabenům a dalším látkám, které se chovají podobně jako pohlavní hormony – jsou většinou obsaženy v kosmetických výrobcích (mastičky, krémy, šampóny, mýdla, …) a jsou podobné estrogenu.
  • U mužů vede zvýšený příjem estrogenů ke zvyšování tukových zásob a k tomu, že jejich tělo nabývá ženských tvarů. Doporučuji významně omezit konzumaci piva a whisky, které jsou na estrogeny bohaté!
  • Pokud čelíš permanentnímu stresu, nauč se mentální uvolňovací techniky, které ti pomohou vyrovnávat se se stresem snáze. Stres negativně ovlivňuje nadledvinky, které reagují nadprodukcí hormonu kortizolu, jehož přebytek v těle způsobuje další problémy. I kvůli stresu totiž dochází k nadměrnému ukládání tuků a to hlavně v oblasti břicha.

Přírodní doplněk stravy Pro Iodine lze využít na podporu snížené funkce štítné žlázy

Pro Iodine na štítnou žlázu doplněk stravyS doplňkem Pro Iodine tělu denně dodáte doporučené množství jódu. Jód se spolupodílí na správné funkci štítné žlázy a na produkci jejích hormonů, ale i na spoustě dalších procesech:

  • správně fungující energetický metabolismus
  • podpora kognitivní výkonnosti
  • zdravý nervový systém
  • zdravý růst a vývoj dětí
  • udržení zdravé pokožky
  • více o produktu čtěte zde