Jarní detox – eliminujte jarní únavu a další potíže

Trpíte „jarní únavou„? Pak jste vhodnými adepty na provedení očistného jarního detoxu, který se zrovna po velikonočním hodování skvěle hodí… Stejně jako na podzim, i na jaře je vhodné organismu trochu ulehčit a podpořit přirozené detoxikační mechanismy, které zná náš organismus dokonale, jen je potřeba pro něj nastavit vhodné podmínky.

Jarní detox – ovocné štávy

Proč je nutné se nejen na jaře detoxikovat?

Protože 365 dnů v roce přijímáme různé toxiny ze vzduchu, který dýcháme, z vody, kterou pijeme a samozřejmě i ze stravy – tyto nebezpečné látky do nás pronikají z našeho okolí neustále. Očista organismu je tudíž naprosto nezbytnou součástí dnešního moderního života.

Pokud se často cítíte unaveni, jste podrážděni, nemáte dostatek elánu na práci a vše, co vás baví, trápí vás úzkost, špatná nálada, menstruační potíže, bolesti hlavy, trpíte poruchami spánku, máte alergie, vyrážky, zlobí vás paměť a schopnost se soustředit, trpíte nadváhou… Pak je ten správný čas na detoxikaci vašich buněk.

Potřebujete jarní detox? Zodpovězte si na tyto otázky a budete vědět, na čem jste.

S každou odpovědí „ano“ u následujících otázek máte o důvod navíc, proč se do „detoxu“ pustit.

 1. Žijete ve městě?
 2. Pracujete v kanceláři?
 3. Používáte pravidelně mobilní telefon?
 4. Používáte pravidelně počítač?
 5. Užíváte pravidelně léky?
 6. Pijete alkohol?
 7. Máte amalgámové plomby?
 8. Onemocníte v průběhu roku 2–3x rýmou, chřipkou nebo jinou chorobou?
 9. Pijete pravidelně kávu, sycené limonády, vodu z kohoutku, kravské mléko?
 10. Jíte pravidelně cukr, sladkosti, čokolády, jídla z mikrovlnky, konzervované potraviny, smažená jídla, maso, uzeniny, dorty?
 11. Necvičíte pravidelně?

Jak by měl detox probíhat zodpoví tato přehledná tabulka

Postup detoxikace

Základem je správně nastavená protizánětlivá strava (víte o svých potravinových intolerancích?) k podpoře funkce střev a správné absorbci živin až na buněčnou mitochondriální úroveň. Je správné k detoxu přistupovat v několika fázích, přičemž při startu / po skončení s detoxem doporučuji, abyste se zbavili všech nebo alespoň těch největších psychických zátěží a vyvarovali se stresujícímu prostředí. A dále zapracovat na odbourání některých „ano“, které jste odpověděli na otázky položené výše. Nemusíte se hned stěhovat z centra Prahy na venkov, ale můžete zapřemýšlet nad tím, zda by nebylo přínosnější trávit víkendy v přírodě na výletech nebo na chatě. V případě sedavého zaměstnání po pracovní době již například doporučuji nezapínat počítač a netrávit příliš času před televizí, tabletem či mobilním telefonem. Vhodné je omezit pravidelnou konzumaci alkoholu, kávy, sladkostí, všech polotovarů, omezit restaurace a místo toho si začít vařit vlastní zdravá jídla. Možností je bezpočet.

Vláknina a nadýmání

Chcete se do detoxu pustit hned, získat zpět svou energii a posílit svou imunitu? Připravila jsem pro vás přesný návod na  7denní Vyživující detox.

Pokud budete potřebovat s celkovým průběhem detoxu poradit, neváhejte mě kdykoliv kontaktovat a ráda Vám poskytnu celostní nutriční terapii na míru.

Vaše tělo restart potřebuje!

Můžete začít již dnes implementací výše zmíněných doporučení. Pokud chcete vyzkoušet přírodní doplňky stravy po zrychlení a prohloubení procesu detoxikace, doporučujeme si vybrat některý z produktů Mitolife v sekci Detoxikace a očista, které jsou navrženy přímo pro tyto účely.

 

 • Kde se vzal MitoLife?

 • Doporučuji ze sortimentu MitoLife

  Pro Iodine

  Zdroj kvalitního přírodního jódu. Jód patří mezi esenciální stopové prvky, které jsou nezbytné pro správné fungování štítné žlázy.

  detail produktu

  Balíček vyživující

  Doplnění důležitých minerálů, vitamínů a stopových prvků nezbytných pro zdraví organismu na úrovni buněk.

  detail produktu

  Pro Em San

  Nejlepší probiotika v Evropě. 31 kmenů neobsahuje žádný jiný probiotický produkt.

  detail produktu

  Test potravinové intolerance Pro Immun Basic

  Otestujte svůj organismus pomocí testu potravinové intolerance na základních 44 potravin.

  detail produktu
 • ZÍSKEJ PEVNÉ ZDRAVÍ A ŠTÍHLOU POSTAVU!

  Odhal 6 důvodů, které narušují zdraví organismu a tím brání hubnutí.

 • MitoLife na FB

 • Nejčtenější příspěvky

 • Rubriky