Jsme tak zdraví, jak zdravé jsou naše buňky

Jídlo je naprosto přirozená cesta dodání všech potřebných látek našemu tělu. Bohužel se v současné době nacházíme ve stavu, kdy právě nesprávné stravovací návyky v populaci způsobují lidem chronický nedostatek živin, se kterým se organismus jen velmi špatně vyrovnává.

Buňky lidského těla – krvinky

Proto naše nemoci leží na našem talíři a náš život je tak kvalitní, jak kvalitní je každá jednotlivá buňka našeho organizmu. Každý rok se téměř všechny buňky našeho těla vymění, jaterní buňky se dokonce mění každých 10–20 dní. Aby mohly dokonale fungovat, potřebují kvalitní stavební materiál – a těm nesprávným stavebním blokům by se měly obloukem vyhýbat.

Jak našim buňkám i sobě samým zajistit dobré zdraví?

Samozřejmě tím, že budeme přijímat správné potraviny. Především kvalitní bílkoviny rostlinného původu, kvalitní tuky/oleje (nenasycené mastné kyseliny), kvalitní „nevyráběné“ sacharidy, vitamíny, minerály a stopové prvky.

V případě, že tyto látky tělu nedodáme, nebudou buňky správně fungovat, budou nemocné, nevýkonné, budou jen přežívat, trápit se, mutovat. Úměrně k tomu se vše projeví i na naší životní energii. Velmi ráda říkávám, že nekvalitní strava se ukáže na našem životním elánu, energii, emocích, nemocích, pleti, postavě – až za dlouhá léta!

Potřebujete s tvorbou zdravého a vyváženého jídelníčku poradit? Obraťte se na mě a probereme, jak bychom mohli váš zdravotní stav zlepšit po všech stránkách.

Mechanismus buněčných mitochondriálních dysfunkcí

V současné době je již vědecky podložené, že veškerá chronická onemocnění nacházejí svůj původ v poškození či v disfunkci mitochondrií a mitochondriálního řetězce.

Na vzniku těchto dysfunkcí se podílí více faktorů, především zmiňovaný nedostatek živin, působení léčiv, pesticidů, hormonů v našem jídelníčku i v nečištěném životním prostředí, nebo přílišný nadbytek sacharidů. Tím vzniká oxidativní stres a zánětlivé procesy, jak je patrné z následujícího schématu:

Schéma mitochondriální dysfunkce – zdraví našich buněk
MITOCHONDRIE jsou organely eukaryotických buněk obsahující vlastní genetickou informaci, tzv. mitochondriální DNA a translační aparát – ribozomy. Toto potvrzuje teorii endosymbiózy, která předpokládá, že mitochondrie byla dříve prokaryotní buňkou, která následně splynula symbioticky s anaerobní buňkou, s tzv. Archa buňkou.

Mitochondrie jsou biochemickými elektrárnami buněk. Probíhá v nich tvorba ATP, jakožto hlavní energetické rezervy organismu.

 • Kde se vzal MitoLife?

 • Doporučuji ze sortimentu MitoLife

  Pro Iodine

  Zdroj kvalitního přírodního jódu. Jód patří mezi esenciální stopové prvky, které jsou nezbytné pro správné fungování štítné žlázy.

  detail produktu

  Balíček vyživující

  Doplnění důležitých minerálů, vitamínů a stopových prvků nezbytných pro zdraví organismu na úrovni buněk.

  detail produktu

  Pro Em San

  Nejlepší probiotika v Evropě. 31 kmenů neobsahuje žádný jiný probiotický produkt.

  detail produktu

  Test potravinové intolerance Pro Immun Basic

  Otestujte svůj organismus pomocí testu potravinové intolerance na základních 44 potravin.

  detail produktu
 • ZÍSKEJ PEVNÉ ZDRAVÍ A ŠTÍHLOU POSTAVU!

  Odhal 6 důvodů, které narušují zdraví organismu a tím brání hubnutí.

 • MitoLife na FB

 • Nejčtenější příspěvky

 • Rubriky