Strava a její význam pro hubnutí

Jeden z hlavních důvodů, proč se ti možná nedaří zhubnout, může ležet přímo před tebou, na tvém talíři. Už Hippokrates ve svých spisech píše o stravě jako o léku. Otec medicíny věděl, že strava je nedílnou součástí jak úspěšné léčby, tak prevence nemoci a zdraví.

ebook 6 důvodů proč se ti nedaří zhubnout – strava a hubnutí

Individuální přístup při hubnutí

Nejsem zastáncem paušálních doporučení, co se týká hubnutí a stravy. S každým klientem tedy řeším jídelníček velice individuálně a nastavuji mu protizánětlivou stravu na základě výsledků testů potravinové intolerance.

Na druhou stranu existují základní smysluplné principy, které ti v oblasti stravování pomohou vždy najít správný směr. Podrobné informace včetně praktických cvičení připravuji v budoucím eBooku zaměřeném na stravování vedoucí ke štíhlé postavě.

Pokud chceš zhubnout pod odborným dohledem, obrať se s důvěrou kdykoliv na mě. Již několik společných konzultací Ti může pomoci vyvarovat se základním chybám, tudíž se cesta za tvou vysněnou postavou zbytečně neprodlouží. Poskytuji celostní výživové poradenství, v jehož rámci také provádím testy potravinové intolerance – teprve s individuálním přístupem lze zahájit hubnutí opravdu efektivně.

Jak zhubnout? Zapomeň na počítání kalorií a nesmyslné diety, které mají zaručit „zázračně rychlé“ zhubnutí

Většina lidí si stále myslí, že přijímání stravy je důležité jen pro příjem nezbytných kalorií, jako zdroj energie. Tato představa o stravě je naprosto mylná a vede k největším nedorozuměním. A přitom je to zřejmé. Takových diet, které byly vymyšleny, prohlášeny za úspěšné při hubnutí a prospěšné pro naše zdraví… A nic!

strava

Skutečný zázrak našeho bytí

fotosynteza
Pojď se na stravu podívat z jiného úhlu pohledu a zapomeň na chvilku na kalorie, tuky, sacharidy a bílkoviny. Skutečným zázrakem našeho bytí je FOTOSYNTÉZA. Jde o syntézu fotonů ze slunečního záření v rostlinných buňkách a přeměnu těchto fotonů na organické sloučeniny. Je to zázrak, který jsme přestali vnímat. A podle toho také vypadá skladba našeho jídelníčku.

Neposkytuješ tělu zdravou stravu? Jak lze potom myslet na zdravé hubnutí?

Potrava, kterou každý den přijímáme, je velice chudá na živiny. Většinu jídelníčku tvoří tzv. potraviny s prázdnými kaloriemi. To znamená, že sice obsahují kalorie, ale je to „pouze energie“ bez jakékoli přidané hodnoty pro organismus. Jedná se o stravu bez mikroživin tolik potřebných pro zdraví i pro hubnutí.

Udělej si malou přestávku a představ si obchod, do kterého si chodíš každý den nakupovat své potraviny.

  • Kde vidíš živou potravu plnou energie?
  • Kolik prostoru zaujímají prázdné potraviny jako brambůrky, sušenky, zvláštní mléčné výrobky, náhražky sýrů, konzervy, sladkosti, alkohol, slazené nápoje?

Zavři oči a pomysli na snídaně, obědy a večeře, které se v poslední době objevovaly na tvém stole.

  • Co vidíš? Představ si všechno jídlo i nápoje a sepiš si to.

Tento článek je pouhým úryvkem z ebooku 6 důvodů, proč se ti nedaří zhubnout.
O celé problematice, jak podpořit hubnutí pomocí stravy, se zde dočteš.

6 důvodů proč se ti nedaří zhubnout

Stáhni si ZDARMA kompletní ebook ZDE.