Tipy na silné antioxidanty pro podporu imunity

Aktuálně je u nás chřipková epidemie na vrcholu. Jsme teď v období, kdy naše obranyschopnost dostává pěkně zabrat a je potřeba ji vhodnými způsoby podpořit: správnou stravou včetně vhodných doplňků stravy, důslednou hygienou, odpočinkem.

Například o zázračných účincích vitamínu C v dobách nachlazení jsem se již několikrát zmiňovalaVitamín C má v našem organismu dvě základní funkce – podporu imunity stabilizaci naší psychiky. V našem imunitním systému je nepřítelem všech původců chorob, parazitů, bakterií, mikrobů, ale především volných radikálů. Více o vitamínu C čtěte zde.

V dnešním článku se podíváme na další a méně známé, za to mocné antioxidanty, které nám pomůžou s imunitou taktéž. Pusťme se do toho!

zazvor

ZÁZVOR

Kdo by neměl rád zázvor, tohoto skvělého pomocníka v boji proti typickým zimním nemocem? Takový zázvorový čaj perfektně zahřeje a dodá tělu velmi prospěšné látky.

Zázvor má především antibakteriální a protizánětlivé účinky, proto se skvěle hodí při léčbě rýmy a chřipky. Kromě toho působí proti parazitům ve střevním traktu, žaludečním vředům, nevolnosti či osteoartritidě a revmatické artritidě.

BRUSINKY

Brusinky jsou podobně jako borůvky silným antioxidantem, obsahují vysoké množství vitamínu C a E, které pomáhají významně zlepšovat obranyschopnost organismu.

Kromě toho se využívají pro podporu léčby při nádorových onemocněních a hlavně při léčbě infekcí močových cest. Látky obsažené v brusinkách totiž brání bakteriím v močové trubici, aby se zachytily na sliznici trubice. Bakterie přímo neničí, ale zabraňují tím vzniku zánětlivých reakcí a bakterie mohou být takto vyloučeny z těla ven. Tento účinek se potvrzuje i u antibioticky rezistentních kmenů.

brusinky

KOŠŤÁLOVÁ ZELENINA

Léčivé účinky košťálové zeleniny byly známé již v době Antiky, první zmínky o jejím pěstování jsou dochovány z let 600 př. n. l. Obsahuje významné antioxidanty, vitamíny A, C, E, beta-karoten, chrom, vápník, kalium, železo, měď, hořčík, mangan, síran a vlákninu.

ZELENÝ ČAJ

Extrakt ze zeleného čaje může v dobách nachlazení a oslabené imunity také významně pomoci. Je známý pro své anti-oxidativní a imunitu podporující účinky. Například snižuje riziko onemocnění jater rakovinou a záněty, snižuje tlak u hypertoniků, snižuje hladinu cholesterolu. Naopak zvyšuje bazální metabolismus a spalování tuků, podporuje mozkovou činnost a vyznačuje se anti-aging efektem.

GINKGO BILOBA

Zde již přecházíme na méně známé pomocníky, které jsou rovněž velmi bohaté na antioxidanty a polyfenoly. Ginkgo Biloba je jeden z nejstarších druhů stromů – asi 150 miliónů let starý. Díky vysokému obsahu polyfenolů disponuje značnou odolností proti znečištění ovzduší, nízkým teplotám, virům, plísním, insektům i ohni.

Známá je historka, že strom Ginkgo Biloba přežil i atomový výbuch v Hirošimě v roce 1945. 

Nejdůležitější jsou jeho účinky na nervový systém a i podle WHO je doporučován při Alzheimerově chorobě jako lék. Rovněž zlepšuje krátkodobou paměť a schopnost učení se, dlouhodobá paměť není podáváním extraktu ovlivněna.

ginkgo biloba

INDICKÝ ANGREŠT (ALMA- BEEREN)

Indický angrešt je již 5000 let nedílnou součástí tradiční ajurvédické medicíny (ajurvéda).

Extrakt z indického angreštu obsahuje vysoké množství vitamínu C a taniny, které tento vitamín stabilizují. Dále obsahuje SOD (superoxiddismutase) – silný antioxidant, který inhibuje volné radikály. Kromě velkého množství polyfenolů dále obsahuje beta-karoten, železo, kalcium, kalium, pektiny a vitamín E.

ROZCHODNICE RŮŽOVÁ (RHODIOLA ROSEA)

V přírodní medicíně se používá tato rostlina při nemocech spojených s procesem stárnutí, dále při menstruačních anomálií, při potížích v období menopauzy, na podporu psychické a fyzické aktivity, podporuje činnost nervové soustavy a je užitečná při hormonálních poruchách, poruchách jaterního metabolismu a mnoho dalších onemocněních.

ASTAXANTHIN

Je to červený pigment raků a měkkýšů, lososa a růžových plameňáků. Je o něm známo, že je vysoce aktivní karotenoidní antioxidant, účinnější než beta-karoten. Z tohoto důvodu nejen posiluje imunitu a obranyschopnost organismu, ale také je účinný při ochraně citlivé mitochondriální membrány a její regenerace. Kromě prevence a léčby neurodegenerativních procesů a kardiovaskulárních onemocnění rovněž chrání pokožku a vlasy před UV zářením.

EXTRAKT Z MLADÉ PŠENICE

Extrakt se vyrábí z mladých klasů pšenice těsně před tvorbou prvních uzlíků. V této fázi růstu obsahuje „pšeničná tráva“ nejvíce účinných a zdraví prospěšných látek:

 • vitamíny B1, B2, B3, B6, B12 a B17
 • vitamín C, karoten, vitamín E – silné antioxidanty
 • množství vápníku je vyšší než v kravském mléce a je lépe vstřebatelný
 • železa obsahuje 5x více než špenát
 • důležitý je obsah vitamínu K a kyseliny listové
 • extrakt obsahuje 18 důležitých aminokyselin z toho 8 esenciálních
 • obsahuje veškeré důležité minerály a stopové prvky
 • se 70% obsahu chlorofylu patří mezi šampióny „lapačů světla“
 • chlorofyl má podobnou strukturu jako hemoglobin a podporuje jeho tvorbu
 • společně s enzymy, obsaženými v extraktu, podporuje chlorofyl přirozenou funkci buněk a jejich regeneraci

Extrakty z těchto potravin a rostlin obsahuje produkt Pro Sirtusan z našeho eshopu

Extrakty z daných potravin jsou účinnější než celé potraviny, ve formě přírodních doplňků stravy se jejich účinek znásobuje.

Pro Sirtusan od TISSO s extraktem z křídlatky japonské obsahuje resveratrol a další rozmanité druhy přírodních látek bohaté na polyfenoly. Obsažené látky podporují funkci mitochondrií, jejich výkonnost a funkčnost. Rovněž pomáhají nastartovat metabolismus jako základ pro zdravé hubnutí a pozitivně ovlivňují naši imunitu, mozkovou činnost a dlouhověkost.

 

pro sirtusan doplněk stravy s resveratrolem a polyfenoly a antioxidanty

 

 • Kde se vzal MitoLife?

 • Doporučuji ze sortimentu MitoLife

  Pro Iodine

  Zdroj kvalitního přírodního jódu. Jód patří mezi esenciální stopové prvky, které jsou nezbytné pro správné fungování štítné žlázy.

  detail produktu

  Balíček vyživující

  Doplnění důležitých minerálů, vitamínů a stopových prvků nezbytných pro zdraví organismu na úrovni buněk.

  detail produktu

  Pro Em San

  Nejlepší probiotika v Evropě. 31 kmenů neobsahuje žádný jiný probiotický produkt.

  detail produktu

  Test potravinové intolerance Pro Immun Basic

  Otestujte svůj organismus pomocí testu potravinové intolerance na základních 44 potravin.

  detail produktu
 • ZÍSKEJ PEVNÉ ZDRAVÍ A ŠTÍHLOU POSTAVU!

  Odhal 6 důvodů, které narušují zdraví organismu a tím brání hubnutí.

 • MitoLife na FB

  Facebook Pagelike Widget
 • Nejčtenější příspěvky

 • Rubriky