KONCEPT ZDRAVÍ podle Cellsymbiosistherapie®

Změna životního stylu díky poznatkům mitochondriální medicíny

ÚVOD

Cellsymbiosistherapy neboli Buněčná terapie je komplexní bioLOGICký terapeutický koncept slučující aktuální výsledky výzkumu mitochondriální medicíny a znalosti v oblasti buněčné evoluce. Nabízí velmi úspěšné diagnostické a terapeutické výsledky v oblasti léčby chronických onemocnění a jejich prevence.

Strava

STRAVA

Už Hippokrates ve svých spisech píše o stravě jako o léku. Otec medicíny věděl, že strava je nedílnou součástí pevného zdraví, prevence nemoci a také úspěšné léčby.

Velmi ráda říkávám, že nekvalitní strava se ukáže na našem životním elánu, energii, emocích, nemocích, pleti, postavě... až za dlouhá léta. Lidský organismus je dokonalá mašina a umí se vyrovnávat s nedostatkem velmi dlouho. Když pak někdo přijde ve 40 letech, že má najednou problémy se zdravím,  je jasné, že to není najednou!!! My jen sklízíme, co jsme celá léta zasévali.

Dobrá zpráva je, že nikdy není pozdě. Jsou lidé mezi námi, kteří se rozhodli změnit svůj životní styl třeba ve 40 nebo v 60 letech a vypadají lépe než kdykoli před tím, cítí se lépe, jsou plní energie a radosti ze života.

Nejsem zastáncem paušálních doporučení. S každým klientem řeším stravu velice individuálně a nastavuji
mu protizánětlivou stravu na základě výsledků testů potravinové intolerance.
Na druhou stranu existují základní smysluplné principy, které vám v oblasti stravování pomohou vždy najít správný směr. 

Střeva

STŘEVA

Fungující trávení a správné vylučování jsou klíčem k našemu celoživotnímu zdraví a pocitu věčného mládí!

Vědecké studie provedené v posledních letech ukazují na skutečnou revoluci v přístupu léčby civilizačních a chronických chorob ovlivněním střevního mikrobiomu. Věděli jste například, že střevní mikrobiom dokáže ovlivnit naši náladu, má vliv na vznik diabetu, metabolického syndromu, depresí i kardiovaskulárních onemocnění až po rakovinu?

JAK JE TO MOŽNÉ?

Střevní mikrobiom plní své funkce pouze v případě, že máme ve střevě bakterie a další mikroby ve správném složení – kvalitě a ve správném poměru – kvantitě. Současný životní styl zahrnující přebytek sladidel, vysoce rafinovaných nezdravých potravin, nadužívání antibiotik, konzumaci alkoholu či každodenní požívání nesteroidních analgetik narušuje střevní ekosystém a vzniká střevní dysbióza.

OTRÁVÍME SAMI SEBE?

Špatné stravovací návyky často vedou ke vzniku chronických střevních potíží, jako je např. zácpa, které jsou pak spojeny se systémovými příznaky jako jsou migrény, chronická únava, deprese, neklid, bolesti kloubů, ekzémy, fibromyalgie a další. Postupně pak tyto příznaky přecházejí v chronické či civilizační choroby.

Nezdravé bakterie se v narušeném střevním prostředí lépe množí a produkují jedovaté látky, které se nám posléze přes střevní sliznici dostávají do celého krevního oběhu.

Detoxikace

DETOX

365 dnů v roce přijímáme obrovské množství toxinů ze vzduchu, který dýcháme, z vody, kterou pijeme a samozřejmě i ze stravy. Toxické látky blokují v těle přirozené procesy, způsobují záněty a vedou k nemocem.

OČISTA ORGANISMU JE DNES UŽ NEZBYTNOSTÍ

Pokud se často cítíte unaveni, jste častěji podrážděni, nemáte dostatek elánu, trápí vás úzkosti, špatná nálada, menstruační potíže, bolesti hlavy, trpíte poruchami spánku, máte alergie nebo  vyrážky, zlobí vás paměť, špatně se soustředíte a nebo vás trápí nadbytečná kila.

Vaše tělo potřebuje re-start!

POZITIVNÍCH ÚČINKŮ DETOXIKACE JE CELÁ ŘADA:

Vyloučení toxických látek z těla, prevence onemocnění, zajištění a obnovení správné funkce imunitního systému, redukce váhy, zpomalení stárnutí buněk - anti aging efekt, zlepšení kvality života, navýšení energie, zlepšení kvality pokožky, mentální a emociální stabilita, obnovení rovnováhy organismu, ...

Živiny

ŽIVINY

Přirozenou cestou dodání tělu všech potřebných látek je samozřejmě strava. Naše nemoci leží na našem talíři a náš život je tak kvalitní, jak kvalitní je každá jednotlivá buňka našeho organismu.

Aby mohly buňky dokonale fungovat, potřebují kvalitní stavební materiál. V případě, že tyto látky tělu nedodáme, buňky nebudou odvádět svou práci - onemocní, budou nevýkonné, budou přežívat, trápit se, mutovat... A úměrně k tomu se bude vyvíjet i naše životní energie.

STAČÍ VYVÁŽENÁ STRAVA?

Obsahuje naše strava opravdu dostatek nutričních látek v podobě kvalitních tuků, sacharidů a bílkovin živočišného i rostlinného původu? Jsou tyto látky dostatečně bohaté na vitamíny, enzymy, minerály a stopové prvky?

Za posledních 20 let klesl obsah vitamínů v některých druzích ovoce až na 20% což znamená 80% úbytku!!! Potrava, kterou přijímáme již neodpovídá původnímu plánu „Stvořitele“ a trpí tím hlavně naše buňky!

Psychika

PSYCHIKA

Práce s naší myslí je stejně důležitá, jako práce s naším tělem. Vede k celkové spokojenosti. Naše myšlenky utváří naší osobnost, naše osobnost reaguje na vývoj okolní situace a na vývoj naší osobnosti reaguje okolí. Jak o sobě přemýšlíme, tak volíme svá slova a jak hovoříme, tak i jednáme a působíme na druhé. Touto hrou akcí a reakcí se utváří náš život…

Svým klientům nabízím hodiny mentálního tréninku, kterým se zabývám od svých 24 let, kdy jsem navštívila první kurzy Neurolingvistického programování u Anthonyho Robbinse (USA). Na ty jsem navázala dalším studiem NLP u Nicka Evanse (Davon school, UK) a studiem psychoterapie na PVŠPS (obor Laická psychoterapie).