REFERENCE KLIENTŮ

Příběhy klientů a jejich zkušenosti s řešením potíží pomocí nutriční terapie a testy na intoleranci potravin

Adam Polášek v české reprezentaci

ADAM POLÁŠEK

sportovní výživa

Adam, profesionální hráč hokejové extra ligy, se na podzim 2015 svěřil do naší péče. Podstoupil u nás testy potravinové intolerance na základě upravil svůj jídelníček. Regenerace je dle jeho slov na výbornou a výrazně se zlepšila i výkonnost a imunita.

zobrazit příběh a video

Protizánětlivá strava je základ

Na základě výsledků testů potravinové intolerance Pro Immun M jsme upravili Adamův jídelníček a nastavili jsme protizánětlivé stravování. Principy protizánětlivé stravy jsou základem pro budování správné buněčné a mitochondriální funkce. Ze začátku Adam s úpravami jídelníčku bojoval, ale úžasně to zvládl i díky pomoci své přítelkyně, která mu nové pokrmy připravovala a celou dobu nás při úpravách stravy podporovala.

Regeneraci mám na výbornou

Zároveň s protizánětlivou stravou jsme nasadili i doplňky stravy. Za účelem podpory funkce mitochondrií jsme zařadili naše Mitochondriální trio. Zdravé a funkční mitochondrie jsou výrobcem veškeré tělesné energie (ATP). Regenerace, výkonnost i imunita se výrazně zlepšili.

Komentář Hany Lang

"Adam přišel do mé poradny s přáním individuální úpravy jídelníčku podle testů potravinové intolerance. Naším cílem bylo zvýšení celkové výkonnosti, udržení svalové hmoty, navýšení tukových zásob a zlepšení celkové imunity organismu.
Protizánětlivá strava, která následuje po obdržení výsledků testů prospívá obzvláště jedincům se zvýšenou fyzickou či mentální námahou.
U sportovců je nutné dbát nejen na optimální složení potravin, ale i na doplnění živin nezbytných ke správnému fungování organismu. K tomuto účelu využívám přírodní doplňky stravy německé firmy TISSO. U Adama jsem nasadila hned od začátku tzv. Mitochondriální trio - Pro Dialvitt 44, Pro Curmin II a Pro Sirtusan. Polyfenoly, esenciální aminokyseliny a vitamíny obsažené v těchto produktech slouží na podporu regenerace a funkce mitochodrií - lidských elektráren. Později jsme přidali Pro Sango vitall II na doplnění minerálů. Tato kombinace se u sportovců osvědčila jako optimální."

Martina Bujňáková

MARTINA BUJNÁKOVÁ

polyvalentní alergie

"Jesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie."

Mala som tu česť pracovať s Hankiným bratom, ktorý mi Hanku odporučil, ako nutričnú poradkyňu a mentálneho kouča, za čo mu touto cestou ešte raz ďakujem.

Som polyvalentný alergik, a každým rokom prišla ďalšia a ďalšia nová alergia, či už alergia na orechy, mlieko, skrížené alergie breza – jablko a iné.

zobrazit celý příběh

Mimo alergii som mala problémy s oslabenou črevnou mikroflórou,  s tým spojené zažívacie problémy a nafúknuté bruško. Ak neni v poriadku črevná mikroflóra nemôžeme mať v poriadku ani imunitu, ktorú mam tiež oslabenú(zápaly nosných dutín, herpesy...).A tak som si jedného dňa roku 2016 povedala už stačilo, takto to ďalej nemôže isť.

Hneď na prvom stretnutí mi Hanka nasadila prírodné doplnky stravy TISSO – na podporu črevnej mikroflóry PRO EM SAN PURPRO BASAN COMPLETE. Postupne na ďalších stretnutiach som podstúpila analýzu zloženia tela na prístroji InBody 370 a základne testy potravinovej intolerancie. Následne úpravu jedálničku, kde je dôležite ,nezabudnúť v ňom dbať na pravidlo rotácie – potravinu, ktorú konzumujete dnes, zaraďte do jedálnička najskôr za  štyri dni. Je to z dôvodu, aby som si nevytvorila ďalšie potravinové alergie. Dnes  nemám problém s trávením a nafúknutým bruškom, a taktiež sa mi zlepšila aj imunita. Prírodné doplnky stravy TISSO majú skvelé výsledky.

Hanka je úžasný človiečik, vzácna žena, ktorú vám vrelo odporúčam, ako aj mentálneho kouča, z vlastnej skúsenosti. Kladie otázky správnym smerom, spôsobom, vďaka ktorým môžete prísť na riešenia sami. Na každom stretnutí je prijemná atmosféra. Ja osobne od nej odchádzam plná energie, motivácie, vysmiata 🙂

Hani ďakujem
Martina

Andrea Klempířová

ANDREA KLEMPÍŘOVÁ

atopický ekzém, nadváha

Poradnu Mitolife jsem vyhledala kvůli dlouhotrvajícím problémům s trávením, středním až silným atopickým ekzémem na rukou, krku a obličeji, vyšším krevním tlakem především v ordinaci lékařů, nadváhou až obezitou a obecně špatným pocitem ze sebe sama.

zobrazit celý příběh

Cítíš se tak skvěle, jak vypadáš?!

Ještě před 8 měsíci jsem tuto poklonu slýchala leda tak ze zdvořilosti, když si mě chtěl někdo předcházet. Poradnu Mitolife jsem vyhledala kvůli dlouhotrvajícím problémům s trávením, středním až silným atopickým ekzémem na rukou, krku a obličeji, vyšším krevním tlakem především v ordinaci lékařů, nadváhou až obezitou a obecně špatným pocitem ze sebe sama.

Omezování se a frustrace

Byla jsem celkově frustrovaná ze snah zhubnout, ačkoliv jsem se v jídle dost omezovala a jedla převážně zdravé potraviny. Na čtvrt roku jsem se zapojila i do ranního kruhového tréninku, který byl fyzicky dost náročný, přičemž jsem skoro jako jediná nezhubla ani deko, naopak jsem nabrala svalovou hmotu, takže ve výsledku přibrala. Samozřejmě nezvladatelná chuť na sladké v podobě domácích dezertů, dortíků, mě také po většinu času ovládala. Ke všemu se přidal ještě silný atopický ekzém, který se mi po 10 letech vrátil během doporučené konzumace silných léků na ředění krve při banálním výronu kotníku. Také mě stále častěji trápily velké potíže s trávením, které se podle příznaků podobaly anafylaktickému šoku, a to jak po návštěvě restaurace v pětihvězdičkovém hotelu nebo raw restaurace.

V centru Mitolife jsem podstoupila vyšetření kapky krve Darkfield analýzou a zahájila řízenou detoxikaci s podpůrnými přírodními produkty.

Během detoxikační kůry, kdy jsem si poctivě zapisovala konzumované potraviny, jsem vypozorovala, že se ekzém lepší/horší v závislosti na konzumovaných potravinách a případně i místě pobytu. Celkem logicky se nabízely testy intolerance potravin, o kterých jsem byla čím dál tím více přesvědčena. Z jejich výsledků jsem ovšem moc nadšená nebyla, protože jsem měla pozitivní reakci na 70 z 270 testovaných potravin, přičemž se jedná především o základní potraviny, které člověk běžně konzumuje. Samozřejmě nechyběl mezi zánětlivými potravinami lepek, téměř všechny druhy mas, vejce, mléko, kvasnice, cibule, celer, petržel nebo i pohanka, špalda, quinoa, dýňová a slunečnicová semínka, atd…. Mé nynější stravování je těžké přirovnat současným výživovým trendům. Až na výjimky se nemůžu stravovat nikde v restauraci. Také je pro mě těžké objednat si čaj, protože jsem intolerantní na mátu, zázvor, jahody, černý čaj a po zeleném čaji mi kdysi bývalo špatně.

Můj jídelníček? Kachny, husy, husí sádlo, spousta sladkého ovoce a přes 10 kilo dole 🙂

Počáteční abstinenční krize po vysazení lepku a cukru z potraviny je však dávno za mnou a nyní se již jen těším z výsledků mého mnohaměsíčního snažení. Protože kdykoliv, když sejdu ze své cesty, někdy ne vlastním přičiněním, tak se mi objeví malá vyrážka, nebo se mi na pár dní zhorší trávení. Zhubla jsem přes 10 kilo, i v ordinaci lékařů mám normální krevní tlak, dle EKG se mi snížila tepová frekvence, již mi nekrvácí dásně, vyhladila se mi pleť, zlepšila se mi kvalita vlasů a nehtů a cítím se báječně.

Klára Křížová

KLÁRA KŘÍŽOVÁ 

sportovní výživa

Jmenuju se Klára, je mi 17, studuji na gymnáziu a závodně jezdím na kole. Nyní se sportu věnuju pátým rokem a ty předešlé čtyři rozhodně nebylyjednoduché. Prošla jsem si mononukleózou a spoustou dalších nemocí a velký problém pro mě byla i psychika...

zobrazit celý příběh

Ahoj všem 🙂

Na úvod bych se vám ráda představila. Jmenuju se Klára, je mi 17, studuji na gymnáziu a závodně jezdím na kole. Ve škole mám dobré známky, ale cyklistika, které jsem věnovala prakticky všechen svůj volný čas, nešla úplně podle mých představ. Nyní se sportu věnuju pátým rokem a ty předešlé čtyři rozhodně jednoduché nebyly. Prošla jsem si mononukleózou a spoustou dalších nemocí a velký problém pro mě byla i psychika. S tou mi pomohla hlavně paní Molíková, díky které jsem se teď dostala i k Haně Lang, která mi zase pomohla se stravou. Všechno to jde ruku v ruce 🙂

A jak to všechno bylo?

Paní Molíková mi řekla, že má kamarádku (paní Lang), která se věnuje výživě a že by nám určitě nějaké rady mohla předat. Tak jsme se spolu byly podívat na její přednášce. Už tam jsem byla nadšená z toho povídání. A co teprve až Vám povím, jak nadšená jsem byla, když jsem na tento způsob stravování "najela".

Konec únavy a skvělá nálada 😀

Už je to 2 a půl měsíce od té doby, co jsem změnila svůj jídelníček a řeknu Vám, už nikdy bych se nechtěla vrátit k předešlému životnímu stylu.

Během detoxikační kůry, kdy jsem si poctivě zapisovala konzumované potraviny, jsem vypozorovala, že se ekzém lepší/horší v záUž je to 2 a půl měsíce od té doby, co jsem změnila svůj jídelníček a řeknu Vám, už nikdy bych se nechtěla vrátit k předešlému životnímu stylu.

Klasický jídelníček? To tedy ne!

Během těch třech týdnů tohle stále rostlo a rostlo a k tomu jsem se ještě tak jakoby vyfoukla. Měla jsem dole skoro 4 kila a to je sakra rozdíl. Tělo se pročistilo, odkyselilo a mě bylo neskutečně, opravdu je to jen těžko popsatelná změna a hlavně hodně rychlá změna. Ale taky jsem si na ní hodně rychle zvykla. A ještě aby ne :). Na dobré věci se přece zvyká snadno. Po těch třech týdnech jsem dostala od paní Lang rozpracovaný plán. Ale nebyl to plán, kde by bylo psané, že v pondělí mám jíst tohle a v úterý tohle. A to je na tom ještě skvělejší – dostala jsem pouze jakýsi návod, taková pravidla a rady k tomu, jak se stravovat. Takže jsem si pokaždé mohla dát to, na co jsem měla chuť. Dokonce se tam našel i prostor pro malé zhřešení, takže mi opravdu nechybí vůbec, vůbec nic. Jen je mi nesrovnatelně líp.

Více energie, lepší výkon, rychlejší regenarace...

Již předtím jsem mluvila o tom, že jsem byla plná energie. A té jsem mohla plně využít i ve sportu. No povím Vám, že to bylo neskutečné. Měla jsem strašnou chuť do tréninku, tréninky mi šly tak jako nikdy, během takto krátké doby mě tahle strava doslova vyšvihla o úroveň výš. Svaly mi rychleji regenerovali, nebolely mě tolik. Stačilo jen málo odpočinku a mohla jsem dál. Je to opravdu skvělý pocit a hlavně to člověka pozvedne i psychicky. Celé tělo je takové lehké, všechno spolupracuje se vším tak jak má. A projevilo se to i na kompenzačních trénincích. Netvořily se mi boule ve svalech, lépe se posilovaly svaly. Opravdu už bych se nechtěla nikdy vrátit ke svému starému životnímu stylu. A to bych ráda podotkla, že rozhodně nebyl nejhorší...

Mohla bych Vám tu hodiny povídat o tom, co se změnilo, jak skvěle se cítím atd. Ale věřte mi, že to, co Vám zde mohu popsat se ani zdaleka nepřiblíží tomu, jaké to doopravdy je. Až teprve když to vyzkoušíte na vlastní kůži, poznáte ten opravdový rozdíl.

Komentář Hany Lang

"S Klárkou jsme začaly spolupracovat v jejích 17 letech. Vysoká náročnost cyklistického sportu a současně studium na prestižním gymnáziu způsobili, že se po nějaké době intenzivní přípravy necítila Klárka ve své kůži, výkony byly docela příjemné a stálé, ale ne podle očekávání trenéra. Regenerace nebyla úplně optimální.
S Klárkou jsme udělaly nasprosto jednoduchou úpravu jídelníčku. Po nějaké době adaptace jsme nasadily Pro Em San na podporu střevního mikrobiomu. Cílem bylo zlepšit imunitu.
Na soustředění na Mallorce, ze kterého se Klárka normálně vracela velice vyčerpaná, jsem Klárce nakoupila vhodné potraviny (občas musím jít klientům ty správné potraviny vybrat sama, abych si byla jistá kvalitou a složením).
Dále jsme dodávaly esenciální aminokyseliny pomocí bílkovinného prášku Pro Amino Spezial. Ze 14 denního soustředění se Klárka vrátila plná síly, regenerace se zlepšila a váha šla také dolů. Postupně jsme přidaly naše Mitochondriální trio - Pro Dialvitt 44, Pro Curmin II a Pro Sirtusan na podporu funkce mitochodnrií a zvýšení výkonnosti. "

Hynek Talpa

HYNEK 

nádorové onemocnění

V roce 2012 mi byla zjištěna rakovina lymfatických uzlin (Non-Hodgkinův lymfom) a doktoři mi předpovídali 6 měsíců života v případě, že se nebudu léčit klasickou konzervativní léčbou, tj. Chemoterapií....

zobrazit celý příběh

Dovoluji se s Vámi podělit o svou zkušenost s výrobky TISSO, které používám pro svou potřebu od roku 2012. Věřím, že tato více než tříletá zkušenost mi dává dostatek objektivity napsat tuto recenzi.

6 měsíců života

V roce 2012 mi byla zjištěna rakovina lymfatických uzlin (Non-Hodgkinův lymfom) a doktoři mi předpovídali 6 měsíců života v případě, že se nebudu léčit klasickou konzervativní léčbou, tj. Chemoterapií. Jelikož, jsem od začátku konzervativní léčbu odmítal, tak jsem se díky svému rozhodnutí a poradenství Hany Lang dostal až na kliniku Dr. Meyera v Primasens, Německo.

Terapie buněčné symbiózy

Zde mi byla vysvětlena problematika potravinové intolerance a důležitost nutriční disciplíny, která byla následně doplněna doplňky společnosti TISSO. Celá léčba se zakládala na tzv. Cellsymbiosistherapie, která se opírá o léčbu mitochondrií.

Přestože jsem po několika měsících této léčby absolvoval 6 chemoterapií, prošel jsem je bez jakýchkoliv komplikací a potřeby následných ozařování.

Od svého uzdravení, což je dnes již více než dva roky, používám výrobky TISSO na denní bázi. Používám především Pro Amino Spezial, které si dávám každé ráno do džusu z čerstvého ovoce místo snídaně. Tento nápoj mne nabije energií téměř pro celý den. Dále používám vitamínové doplňky Pro Dialvitt 44.

Přestože mě doktoři po dokončení léčby upozorňovali na nebezpečí častých onemocnění díky snížené imunitě, nebyl jsem od té doby vůbec nemocný, cítím se ve skvělé fyzické kondici a plný energie. Mohu Vám výrobky německé kvality srdečně doporučit.

Lucie Benetková umělé oplodnění

LUCIE BENETKOVÁ

umělé oplodnění

Ahoj, jmenuji se Lucie a v prvé řadě bych vám všem ráda doporučila přírodní produkty od společnosti MitoLife. Přála jsem si děti, musela jsem navštívit kliniku umělého oplodnění a hrozil mi ovariální hyperstimulační syndrom...

zobrazit celý příběh

Ahoj, jmenuji se Lucie a v prvé řadě bych vám všem ráda doporučila přírodní produkty od společnosti MitoLife. Přála jsem si děti, musela jsem navštívit kliniku umělého oplodnění (IVF) a vzhledem k mé diagnóze mi hrozil ovariální hyperstimulační syndrom (OHSS). Této hrozbě lze bránit příjmem dostatečného množštví bílkovin. Optimální je dostat do těla ještě o trochu více bílkovin než je doporučená denní dávka. To se mi při zkoumání obsahů živin na potravinách zdálo téměř nemožné...

Řešení bylo nakonec jednoduché

Ke svému štěstí jsem potkala Hanu Lang, která pro mne měla jednoduché řešení. Doporučila mi přírodní doplněk z rostlinných bílkovin Pro Amino Spezial vyrobený německou firmou TISSO. OHSS mě sice dle předpokladů postihnul, ale v daleko mírnější formě než čekal můj lékař. Díky užívání bílkovinného nápoje jsem se rozhodně vyhla hospitalizaci a jsem za to velice ráda.

Dnes mám tři děti a produkty MitoLife v budoucnu ráda znovu využiji.

Šárka zmátlíková životní energie

ŠÁRKA ZMÁTLÍKOVÁ

životní energie

...Přijde si můj muž, že si od naší milé kamarádky nechá udělat test potravinové intolerance s následnou úpravou jídelníčku. Prý se už dlouho necítí dobře a na narůstající bříško upozorňuje kde kdo. Byla jsem rudá vzteky. Konečně mám trochu klidu a on...

zobrazit celý příběh

Nenarodila jsem se jako kuchařka. Nenarodila jsem se ani jako velký milovník jídla. Kromě učitelek ve školce a na zakládce s tím nikdo neměl problém. Problém ale nastal s příchodem mých dětí. Sebe bych odbyla, ale u nich jsem to nedokázala. A tak začal zvýšený zájem o jídlo, vaření, jejich vybíravost a moje šílenství. Trvalo šest let, než jsme se zajeli. Uf.

To snad nemyslíš vážně?!?

No, a co myslíte? Přijde si můj muž, že si od naší milé kamarádky nechá udělat test intolerance potravin s následnou úpravou jídelníčku. Prý se už dlouho necítí dobře a na narůstající bříško upozorňuje kde kdo. Byla jsem rudá vzteky. Konečně mám trochu klidu a on přijde s tímhle. "Hani, dík jsi fakt kámoška. Jděte s tím oba do háje!" Co z toho budu mít já?

Já hubená jsem

Já hubená jsem. Žádné diety nepotřebuju. Můj muž se ale rozhodnul. Z toho nevybruslím. A navíc čím víc o tom vím, tím se to zdá zajímavější. Jsem sobec. Jen pro něj to neudělám. Musím si testy nechat udělat taky a doufám, že z toho kápne něco i pro mě. A tak jsem se hecla. Nakonec to ani nebolelo. Logistiku ohledně nákupů a vaření jsem zvládla během prvních týdnů. A výsledek stojí opravdu za to! Můj muž vypadá báječné a i moje štíhlé tělo vyhlíží neočekávaně lépe. Cítíme se oba skvěle. Nemáme chuť na sladké ani jiné neřesti. V bříšku stále jako v pokojíčku. Chuť do života, energie a vůbec všechno kolem je na MAX.

„Takže Hani, velká poklona, velké díky a doporučuji všem!!!“

Dagnar Motejzíková psychické potíže

DAGMAR MOTEJZÍKOVÁ

deprese

Zapracovali jsme na obnovení rovnováhy střevní mikroflóry a vyživení střevní sliznice. Psychické potíže téměř odezněly, dávka léků mohla být snížena, podařilo se redukovat hmotnost, zlepšila se nálada i přístup k životu, ...

zobrazit celý příběh

Paní Dagmar užívala kombinaci dvou produktů na podporu střevního mikrobiomu tenkého a tlustého střeva - Pro Basan Complete a Pro EM San.

Nyní jsem sama se sebou spokojená.

Moje psychické problémy jsou z 95 % eliminovány (užívám 1 tabletu denně z předchozích 5ti tablet). Zhubla jsem 6,5 kg za dva měsíce a můj šatník mi opět perfektně padne. Náladu mám velmi dobrou a cítím se svěží. Můj přístup k životu je zcela optimistický.

Musím se ale přiznat, že ještě před necelým rokem, kdy jsem se zúčastnila skvělé přednášky paní Hany Lang, výživové terapeutky nutričního centra MitoLife, o funkci střev v našem těle, jsem nevěřila, že se moje stravovací návyky změní. Nyní se již k předchozí stravě nechci a nebudu vracet. Zároveň chci velice poděkovat za péči a poradenství paní Dáše Molíkové.

maruška

MARUŠKA

onemocnění ledvin - reflux, záněty, imunita

Naše 6ti letá dcera Maruška trpí od narození Vezikoureterálním refluxem na obou ledvinách. Ve 20ti měsících jí byla po několika prodělaných zánětech ledvin provedena cystoskopie, která její počet dalších zánětů výrazně omezila.

zobrazit celý příběh

Po takto provedeném zákroku musela být nasazena udržovací léčba, která jí sice chránila před vznikem infektu, ale Marušky imunitní systém tím dostával výrazně zabrat. Loňský rok pro nás byl rokem nemocí. Jedna viróza střídala druhou a podzim byl dovršen chronickým abscesem na štítné žláze, který jí byl chirurgicky odstraněn.

Na Hančino doporučení jsme po prodělané operaci nasadili Pro Em San junior s malinovou příchutí. Moje obava z každodenního dohadování, zda polknout či ne se rozplynula po prvním pokusu. Je to právě 10 měsíců, během kterých se nedostavil žádný strašák v podobě zánětu či jiného onemocnění. 
Dita Dombaiová, office manager

Poznámka Hany Lang

"Maruška je moje neteř a její trápení s opakujícími se infekčními onemocněními mě velmi trápilo. V rámci nutriční terapie, která podporuje svými účinky lékařskou péči, jsem navrhla úpravu stravy malé Marušky a to striktně bez cukrů a mléčných výrobků s omezením bílé mouky. Začali jsem pomocí suplementace PRO EM SANem JUNIOR podporovat střevní mikroflóru a tím jsme postupně zvyšovali imunitu dítěte."