Vitamín B komplex

Vitamíny B komplexu jsou základní živiny zajišťující správné fungování lidského organismu. Díky těmto vitamínům správně funguje nejen váš nervový systém, ale také energetický metabolismus (základ pro hubnutí). I přes to, že běžná strava poskytuje dostatek zdrojů jednotlivých vitamínů B komplexu, trpí téměř polovina obyvatelstva jeho nedostatkem… Jak je to možné?

girl-1031308_1920

 

Vitamíny skupiny B získáváme z běžně dostupných potravin, jakými jsou maso, kvasnice, vajíčka, mléko, sýry, ryby, celozrnná mouka, ořechy, luštěniny, některé druhy ovoce a zeleniny. Jak je tedy možné, že téměř polovina obyvatelstva trpí nedostatkem?

Odpověď není vůbec složitá!

Vitamíny skupiny B se nazývají komplexem zcela opodstatněně. Přesto, že každý z 8 vitamínů celého komplexu má své specifické pole působnosti, nemůže příslušné úkony efektivně provést samostatně bez ostatních B vitamínů. Až přítomnost všech vitamínů B komplexu a jejich synergické působení umožňují, aby každý z nich splnil v těle svůj účel. Proto i v případě, že chybí pouze jeden určitý vitamín B, objeví se i další příznaky nedostatku celého  B-komplexu.

Čím může být nedostatek vitamínu B způsoben?

Jedním z důvodů bývá nedostatečně pestrá strava, chudá na jeden ze zdrojů určitého typu vitamínu B. To může být způsobeno volbou některého z extrémnějších směrů stravování (veganství, vegetariánství, ortodoxní makrobiotika apod.),  špatnou životosprávou jako takovou, ale samozřejmě může jít i o důsledek nějakého vážnějšího onemocnění spojeného s dietologickými doporučeními…

Vedle špatné životosprávy může být problém ukryt v omezeném vstřebávání živin – malabsorbce, nebo nedostatečným trávení způsobeným onemocněním trávicího ústrojí – maldigesce. Tato velmi častá příčina pramení z narušené rovnováhy střevního mikrobiomu, která bývá doprovázena zánětem. V tomto případě již většinou nestačí řešit nedostatek vitamínu B pouhou změnou životosprávy.

Příznaky při nedostatku vitamínů B komplexu jsou dosti všeobecné, kvůli čemuž trvá často velmi dlouho, než je odhalena pravá příčina únavy, nekvalitního spánku, ekzémů, akné, nervových potíží atd.

Čemu všemu vitamíny B-komplexu napomáhají?

 • Vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, vitamín B5, vitamín B6, biotin a vitamín B12 pomáhají při nastolení optimálního energetického metabolismu.
 • Vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, vitamín B5, vitamín B6, biotin a vitamín B12 podporují optimální funkci nervového systému.
 • Vitamín B1, vitamín B3, vitamín B6, biotin a kyselina listová přispívají ke správné funkci psychiky.
 • Vitamín B2, vitamín B3, vitamín B5, vitamín B6, kyselina listová a vitamín B12 přispívají ke snížení únavy a pocitů vyčerpání.
 • Vitamín B2 hraje důležitou roli v ochraně buněk před oxidativním stresem.
 • Vitamín B6 přispívá ke správnému fungování syntézy cysteinu.
 • Vitamín B6, kyselina listová a vitamín B12 přispívají k optimální funkci látkové výměny homocysteinu.
 • Cholin přispívá ke správné funkci metabolismu tuků.
 • Kyselina listová a vitamín B12 mají důležitou roli při buněčném dělení.
 • Kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání v těhotenství.

přírodní vitamíny pro vita b complex

S ohledem na to, jak významnou roli vitamíny B v lidském organismu hrají, nás velice těší, že můžeme rozšířit sortiment MitoLife produktů právě o komplex těchto vitamínů. Nový produkt Pro Vita B complete nabízí všech 8 známých vitamínů B v přírodní a tělu přirozené formě. Celá receptura je obohacena o hodnotné kofaktory, jako je betain, cholin a kyselina para-amino benzoová.

SYNAPSE2Vitamíny B-komplexu jsou získávány patentovaným způsobem ze sazenic quinoy. Díky tomu je tento vitamínový preparát alternativou pro ty, kteří mají problém s kvasnicemi.

 • Kde se vzal MitoLife?

 • Doporučuji ze sortimentu MitoLife

  Balíček vyživující

  Doplnění důležitých minerálů, vitamínů a stopových prvků nezbytných pro zdraví organismu na úrovni buněk.

  detail produktu

  Pro Em San

  Nejlepší probiotika v Evropě. 31 kmenů neobsahuje žádný jiný probiotický produkt.

  detail produktu

  Test potravinové intolerance Pro Immun Basic

  Otestujte svůj organismus pomocí testu potravinové intolerance na základních 44 potravin.

  detail produktu
 • ZÍSKEJ PEVNÉ ZDRAVÍ A ŠTÍHLOU POSTAVU!

  Odhal 6 důvodů, které narušují zdraví organismu a tím brání hubnutí.

 • MitoLife na FB

 • Nejčtenější příspěvky

 • Rubriky