Léčivé houby Shiitake, Reishi a Agaricus Blazei Murill – nenahraditelní pomocníci celostní medicíny

V dnešním článku si probereme hned tři léčivé houby, které se využívají v celostní medicíně k řešení řady potíží a problémů. Jedná se o houbu Reishi (nebo taky houbu nesmrtelnosti), houbu Shiitake a žampion brazilský.

Pozitivní účinky houby Shitake na střevní mikrobiom a imunitu

Shitake je čínská a japonská vitální houba, která obsahuje množství vitamínů, minerálů, organických látek, nukleoidů, aminokyselin, peptidů zlepšujících trávení, organických kyselin… A seznam ještě zdaleka nekončí. Až takto je tato houba napěchovaná vším dobrým, co nám příroda nabízí.

Například při patologickém osídlení střev E.coli O-114, Stafylokokem aureus, Enterokokem faecalis či Candida Albigans vykazuje tato houba vynikající antibakteriální účinky, aniž by byl ovlivněn nárůst Bifidobakterií a Laktobakterií! Proto se tato houba velmi hodí při sanitaci střevního mikrobiomu při různých onemocněních střev. Kromě toho tato houba velmi pozitivně působí na imunitní systém.

Dále ji využíváme při arterioskleróze, pro snížení krevního tlaku, při bakteriálním a fungálním osídlení střev a při infekční candidatidě. Preventivně ji lze využít i při doprovodné léčbě rakovinných onemocněních.

Léčivé houby Shiitake

Houba Reishi (LING ZHI) – houba nesmrtelnosti

Houba Reishi je po právu nazývaná jako houba nesmrtelnosti. Je královnou všech léčivých hub. Vedle ženšenu se jedná o nejstarší léčivo čínské medicíny.

Obsahuje velmi hodnotné polysacharidy, 18 různých aminokyselin, vitamíny B1, B2, B6 a E, mnoho minerálů, alkaloidy, Kumarin, Mannitol, Ergosterin a 15 stopových prvků.

Houba nesmrtelnosti ve hledáčku vědeckých institucí

Velmi cenné organ-germanium je v této houbě podle výsledků analýzy univerzity v Kunmingu 4x silnější než v Ženšenu. Nejnovější poznatky Beijing Medical Univerzity rovněž potvrzují léčivé účinky houby Reishi při rakovině a AIDS.

Reishi - houba nesmrtelnosti

Agaricus Blazei Murill

Agaricus Blazei Murill neboli žampion brazilský či mandlový významně podporuje imunitní systém. O jeho pozitivních účincích na krvetvorbu v kostní dřeni vypovídá i skutečnost, že snižuje vedlejší účinky při chemoterapii a ozařování. V Japonsku je tato houba oficiálně uznávaným lékem na prevenci a léčbu rakoviny. Pozitivně rovněž působí při chronických zánětlivých onemocněních,  dále podporuje funkci jater a sleziny, čímž přispívá k lepší imunitě organismu.

Tato velmi cenná houba se doporučuje při bronchitidě, diabetu, průjmech, alergiích, astmatu, angině pectoris, onemocnění rakovinou, imunitních onemocněních, HIV, jaterních onemocněních a slabosti, gastritidě, migrénách, vyčerpání, vysokém tlaku, chronických onemocněních pokožky a tvorbě vředů.

Doplněk stravy s houbou Shiitake a Reishi obsahující hodnotné vitamíny, minerály a další prospěšné látky

Bohužel tyto tři čínské a japonské houby byste v naší přírodě hledali marně :-). To však není problémem, protože existuje řada přírodních doplňků stravy, které obsahují výtažky z těchto léčivých hub. Podobně jako náš Pro Dialvit44. 

Tento produkt obsahuje všechny tři houby, o kterém jsme se zmiňovali ve článku. Pro Dialvit44 se využívá jako multivitamínový doplněk stravy sloužící k doplnění důležitých vitamínů, stopových prvků, aminokyselin a polyfenolů nezbytně nutných ke správné funkci našeho organismu. Více se dozvíte v eshopu Mitolife, kde si můžete produkt zakoupit.